Láska na rajnici

Autor: Lenka Hrivnakova | 13.5.2012 o 15:00 | Karma článku: 12,66 | Prečítané:  877x

Trávila som tam veľmi veľa času a nepremýšľala som nad tým, že iné decká robia niečo iné. Bolo to pre mňa samozrejmé utekať, keď bol voľný čas k starým rodičom. So starkou to bolo veľmi komplikované. Veľa toho nenahovorila, len robila. Varila, piekla, robila v záhrade, zametala, pásla sliepky, .... všetko s prehľadom stíhala. Boli sme niekedy z toho aj nervózni, ťažko sa jej dalo pomôcť, vždy nás predbehla...

 

Ráno vstávala prvá, aby zakúrila, pripravila raňajky. Chvíľu si oddýchla pri káve a nakrájanej horalke, občas si zdriemla, ale len na stoličke za stolom po obede, neplytvala časom. Keď vedela, že sa zastavíme, čakala nás už od obeda, s rajnicou na peci, aby sme mali jedlo teplé kedykoľvek by sme prišli. Hnevali sme sa, že sme najedení a musíme jesť opäť. Hnevali sme sa, keď sme chceli odísť a museli sme čakať, kedy starká príde zo špajze, pretože nebol deň, kedy by nám niečo nedala. Koláč, vajíčka, cukríky, čokoľvek, len niečo aby bolo. Hnevala som sa, keď som musela cestou domov niesť tašku a ponáhľať sa s vajíčkami do ľadničky. Hnevala som sa, keď nechcela oddychovať, brala mi robotu, ktorou som jej chcela pomôcť. Hovorili sme, že je chladná, pretože len robí a neobdarúva nás emóciami.

 

Teraz viem, že v tej rajnici, ktorá sa ohrievala na peci niekoľko hodín nebolo jedlo, bola to láska. V každom jednom vajíčku, každý jeden cukrík alebo koláč, každá minúta dňa, všetko to bola láska.

 

Keď varím pirohy, vždy myslím na Teba. Aj keď dcéry otravujem rôznymi prejavmi, ktoré ich akoby obťažujú, .... ony ešte nevedia, že aj to je láska. Škoda, že si tie moje dievky nestihla, páčili by sa Ti....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?